2007

 

10.-13.5. 2007   -  jsem  s Kájou  reprezentovala ČR  na MS psů stopařů. Spolu s námi ČR reprezentoval  také Vláďa Košťál se svým psem NO Brutusem z Danaru. Čekal nás náročný úkol, hájit barvy naší země a nezklamat .

Ani ve snu by mě nikdy nenapadlo, že se octneme mezi světovou elitou. Byl to obrovský a nezapomenutelný zážitek, být mezi těmito lidmi.

MS se konalo ve Švýcarsku - Yverdon - Vuiteboef. Stopy byly položeny v hornatém terénu na loukách v nadmořské výšce kolem 1200 m. n. m.

Panovala příjemná  atmosféra, až na pár  zmatků ze strany organizátorů.Vedoucím našeho týmu byl pan F. Ritter. Se svou manželkou měli všechno pečlivě připravené a naplánované.Posuzujícími rozhodčími byli pánové W. Spies ( Holandsko) a Markschläger ( Rakousko). Byli to nesmírně příjemní pánové, kteří měli přísný metr na všechny.

Stopy byly položeny na loukách, kde bylo občas spousta pro nás nezvyklých velkých kamenů a louky lemovaly ostnaté dráty na dobytek. Několikrát se stalo, že psovod se svým svěřencem musel podlézat, samozřejmě kladeč a rozhodčí také.

Los mi padl tak, že jsem nastupovala se zástupcem ze Srbska, který  nakonec nenastoupil kvůli vízům a s dalším závodníkem, který byl z USA. První stopu jsem měla v pátek v 10: 00 hod . Byla jsem první posuzovanou u pana rozhodčího Spiese. Ten nám zadal 96 bodů a velice nás chválil. Líbila se mu naše spolupráce s Kájou. Byla jsem nesmírně šťastná. Po stopách jsme jeli na procházku po okolí a vykoupat Kájinku.

Druhý den, v pátek nastupoval Vláďa s Bruťanem. Posuzoval je pan Markschläger.Obdrželi 88 bodů.

Další den , v sobotu mi dal los čas vypracování 14:30 hod. Nastupovala jsem s Kájou jako poslední závodník dne. Stopa byla položena na pampeliškové louce, která byla pokryta sovislou vrstvou kravského hnoje. Do smíchu mi nebylo vůbec. Posuzoval nás pan Markschläger.

Na stopě jsme měli menší kolizi, kdybych pozdě zareagovala , tak by se stopovací vodítko omotalo kolem orientačního sloupku. Rychle jsem celou stopovačku zvedla do výšky a Kája v klidu mohla po menším obloučku pokračovat v posledním úseku stopy. Byla jsem celá propocená, ale šťastná, že jsem na konci. To jsem ještě netušila body. Pan rozhodčí vyzdvihl naši spolupráci a mou pohotovost vůči Káje k případnému omotání stopovačky o sloupek. Zadal nám neuvěřitelných 92 bodů.Radost byla obrovská, ale závod pokračoval ještě další den.

Poslední den, byl plný zmatků ze strany organizátorů. Nervozita se podepsala na všech.

Vláďu posuzoval pan Spies. Měl bohužel s Bruťanem smůlu. Sešli na, mám pocit, hned na prvním lomu.

Tak teď už nezbývalo nic jiného než očekávání výsledků celého MS. Byla jsem s Kájou na procházce, v tom bězí bílá hlava pana Zezulky, který doprovázel Vláďu na cestě. Oči měl plné slz radosti a křičí: " Máme zlato!!!!!!!!!!!!!!!!!! " Nevěřila jsem vlastním uším. Řekla jsem, že to není možné.

Dorazila jsem do centra dění a uviděla jsem výsledkovou listinu, nevěřila jsem vlastním očím. Dorazili i Ritterovi , všichni jsme brečeli štěstím.

Pak už začli přípravy na slavnostní ukončení a vyhlášení výsledků. Byla jsem celá nesvá, nervózní. Kája piřád nevěděla, co se děje, tak zlobila až na půdu.

Tak teď už to přišlo, vyhlášení. vše probíhalo v místní  tělocvičně. Na 3. místě se umístil závodník z Německa se svým dobrmanem, 2. místo patřilo předchozímu mistru ze Slovinska a teď přišla naše chvíle. Podlamovala se mi kolena, Kája byla také mimo.Obržela zlatou medaili. Začala hrát hymna, která je nejkrásnější na celém světě, hymna České republiky. Po obličeji se mi kouleli slzy štěstí a radosti a Kája jen tak nevěřícně kokala, co se děje. Následovaly gratulace  a  focení.

Tak, a je to za námi, stalo sepro mě  něco neuvěřitelného,pořád jsem tomu nemohla uvěřit.

 

         1. místo na MS světa psů stopařů 2007 ve Švýcarsku- Yverdon - Vuiteboef. 

 

titul:    Mistryně  světa  psů  stopařů  2007, CACIT

 

 

 

fotogalerie zde :

https://irenazemanova.rajce.idnes.cz/MS_stoparu_2007-_Svycarsko_Yverdon/

 

 


Kontakt

Irena Zemanová

+420.774 105 260